akupresura-reflexnich-zon.jpg
Akupresura je stará čínská metoda pro léčení mnoha běžných onemocnění. Zapojuje do procesu léčení vyvinutí tlaku na jisté tělesné body pro úlevu od bolesti a posilnění imunitního systému. Už od roku 1970 je víc a víc používaná jako efektivní léčebná metoda. Akupresura představuje zcela jiný přístup k problematice odstraňování poruch pohybového aparátu. V podstatě se jedná o přístup a uvolnění nahromaděné a zablokované energie v určitých místech na lidském těle. Když přijde k zablokování nebo ucpání akupresurních bodů, můžete pociťovat bolest nebo nepohodlí na fyzické úrovni. Na emoční úrovni se můžete dostat do frustrace nebo podráždění a na energetické úrovni můžete zažívat pocit zranitelnosti a bezcílnosti života. Použitím hlubokého ale jemného tlaku prstů na specifické aku body se můžou energetické bloky v těle uvolnit a energie bude zase proudit a dovolí vašemu organizmu a mysli relaxovat.
Čínská medicína Akupresura

To představuje nový přístup k problematice odstraňování poruch pohybového aparátu jako např. zablokovaných svalových partií a jejich nerovnováhy, omezení pohybů kloubů, stavů po úrazech a bloků páteře. Akupresura spojuje praxí ověřené fyzio-regenerační postupy s možnostmi moderní techniky. Tímto způsobem je umožněna přesná a rychlá diagnostika, která určuje povahu reflexní stimulace přesně stanoveným postupem, který je sestavený pro individuální požadavky.

Pomocí akupresury jsme schopni vylepšit pohybový aparát komplexním působením terapeutických přístrojů, při kterém se postupně odstraňují energetické bloky svalstva, a jejich úponů a tím je docílena celková harmonizace svalového aparátu, čímž zdravé svalové partie posílí svaly dysfunkční. Působením na akupresurní neuromuskulární a neurolymfatické body se příznivě stimuluje neurologicko reflexní efekt a lymfatické řečiště, což výrazně umocňuje konečný výsledek. Pomocí akupresury je možné regenerovat ale i předcházet problémům pohybového aparátu. Významnou roli má akupresura i ve sportovním odvětví, pravidelnou terapií můžeme zvyšovat výkonnost, předcházet úrazům svalů nebo pomoci při návratu do aktivního stavu po úrazech a přetíženích. Po terapii a úlevy od bolesti je možné akupresurou i zvýšit kondici organismu a rozšířit celkovou hybnost a tím zlepšit psychickou pohodu.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one