Urinoterapie je metodou celostní medicíny, při které se léčí zdravotní problémy pomocí vlastní moči. Pro většinu lidí nepředstavitelné a tak trochu tabuizované, pro jiné zajímavá alternativa léčby.

Moč jako lék

Moč vzniká z krevní plazmy jako produkt látkové výměny v lidském těle. Této výměny se účastní všechny orgány, krev a každá buňka v těle. Proto je moč přesným obrazem stavu organismu a nese informace o všech deformacích, které v těle probíhají, o počínajících, či již probíhajících nemocech, případně o místech postižení nebo dysfunkcích.

Prvotní moč obsahuje látky stejného složení a koncentrace jako má krevní plazma. Z procesu vzniku uriny je jasné, že prochází naprosto sterilním prostředí. Pokud je moč infikována, tak pouze tehdy, když je infikován organismus. A to je velice důležitá informace při urinoterapii, protože při užití uriny je tato informace předána organismu, který vyhlásí infekci boj. Složení uriny je jedinečné, proto je velice důležité, aby se k léčbě použila vždy vlastní moč.

Způsoby aplikace

Existují četné způsoby aplikace, jak zevní, tak vnitřní. Nejdůležitějším způsobem je pití uriny, protože do organismu se vrací velmi důležité a prospěšné komponenty. Pitím uriny a krátkodobým hladověním se docílí očištění organismu až na buněčnou úroveň. Pokud se hladoví déle jak dva týdny, dojde k očistě organismu až na úroveň kostních buněk. Žádný jiný systém očisty těla nedokáže to, co pití uriny : dochází k celkové očistě těla, k regeneraci organismu, k obnově poškozených buněčných membrán, spojovací tkáně sliznic a orgánů.

urinoterapiePři léčbě očních chorob se může moč aplikovat pomocí kapátka nebo oční vaničky. Při zánětu uší lze urinu aplikovat pomocí namočených tamponů. Při alergických nebo obyčejných rýmách lze močí proplachovat dutiny nosní, při angínách ji lze použít jako kloktadlo. Další způsoby užití jsou masáže, obklady a kataplazmy. Zde se využívá kůže jako jednoho z největších vylučovacích orgánů. K očistě tlustého střeva se používají klystýry a miniklystýry. Pokud se spojí pití ranní uriny s klystýrem, dochází k pročištění celého zažívacího ústrojí.

Rozdělení moči v praktické urinoterapii

Ranní moč je zcela nejúčinnější, protože obsahuje velké množství hormonů ( nejznámějším využitím je test gravidity, který právě z ranní moče má nejpřesnější výsledek ). Denní moč je bohatá na látky z potravy a noční moč obsahuje informace o nemocech probíhajících v organismu.

Zcela unikátní moč vzniká při hladovění – pitím této moči se rozpouští usazeniny, odpadní látky a léčí infekční ložiska na podkladě homeopatického principu.

Co si o urinoterapii myslí vědci ?

- snadno zabíjí viry, v silné koncentraci nejenže oslabuje, ale i ničí viry jako jsou obrna nebo vzteklina, (Proceedings of the Society of Experimental Biology, 1936)

- je výtečná jako přirozená vakcína, osvědčila se při léčbě takových neduhů, jako jsou záněty jater, černý kašel, astma, plané neštovice a dalších, (J. Plesch, The Medical Journal, London, 1947)

- zjistilo se, že pomocí uriny byly zmírněné takové tělesné nemoci jako roztroušená skleróza, zánět tlustého střeva, revmatický zánět kloubů, ekzém, cukrovka, pásový opar nebo mononukleóza, (N. Dunne, Oxford Medical Symposium, 1981)

Knihy o urinoterapii

„Urinoterapie a nemoci“ – druhé vydání, autor : Vilma Partyková

Autorka na základě svých rozsáhlých zkušeností v knize popisuje urinoterapeutické metody prevence a boje s nemocemi. Popisuje také nové poznatky o výzkumu vlastností, složek a účinků uriny. Poukazuje na fakt, že urinoterapie je ve světě běžnou záležitostí.

„Urinoterapie a biorytmologie“ – autor : Malachov Gennadij

Malachov je autorem řady odborných knih, které se zabývají biorytmologií a urinoterapií. Kromě včeobecného seznámení s problematikou v této knize i najít seznam konkrétních potíží, při kterých je tato léčba účinná.

„Urinoterapie – Lék z vlastní čistírny“ – autor : Malachov Gennadij

Druhá, praktická část Malachovova díla uvádí množství skutečných případů a zkušeností a odpovídá na otázky spojené z danou problematikou. Čtenář se dozví, co ho při léčbě čeká a jaké jsou možné projevy krize. Naučí se, jak s urinoterapií začít, najde zde návody na léčbu konkrétních potíží a pochopí tak rozmanité účinky moči.

„Elixír života“ – autor John W. Amstrong

Zakladatel moderní urinoterapie, tato kniha je jeho průkopnickým dílem a zakládá se na celoživotních lékařských zkušenostech.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one